З соціальною карткою учасника АТО “УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!” можуть зекономити тепер і учасники бойових дій з Одещини.
На сьогодні їх отримали вже більше 60 тисяч ветеранів АТО по всій Україні
«Соціальна картка учасника АТО» — це проект громадської організації «Українці разом», всеукраїнської соціально-правової програми допомоги учасникам бойових дій. Кожен власник даної картки отримує можливість безкоштовної правової підтримки та юридичної консультації, безоплатного обстеження й отримання медичних послуг, психологічної підтримки, знижки на покупки у всеукраїнських торговельних мережах. А ще це освітні, оздоровчі та розважальні програми для учасників АТО і членів їхніх родин
— Що це за програма? Перш за все це об’єднання зусиль соціально-відповідального бізнесу, який надає послуги в своїх торговельних мережах. Таких на сьогодні нараховується близько 1800: від маленьких магазинів у районах і містах до таких, як «Епіцентр», де знижка складає 7%. Є також ряд автозаправок, які дають три гривні знижки на літр пального, — пояснює голова правління Всеукраїнського об’єднання учасників АТО «Українці разом» Руслан Руденко. — Величезне значення має бізнес на місцях, бо атовців цікавлять насамперед ті магазини, в яких вони найчастіше роблять покупки. Тому ця програма зорієнтована на самоорганізацію. Ми хочемо максимально залучити до цієї роботи місцеву владу та соціально відповідальний бізнес. Варто зауважити, що жодної копійки від держави у цій програмі не використано і політичних діячів тут також немає.
За словами Руслана Руденка, дану програму планувалося реалізовувати в рамках однієї організації, але з’явилася велика кількість бажаючих до неї долучитися: і підприємці, й учасники бойових дій із різних підрозділів. Тож дуже швидко вона набула всеукраїнського масштабу.
Картку можна отримати, подавши заявку на сайті kartka.ukrazom.org. Внесені дані будуть перевірені. Для отримання картки необхідно надати ідентифікаційний код, посвідчення учасника бойових дій (УБД) або відповідний документ, що підтверджує участь в АТО. Саме через те, що інформація ретельно перевіряється, картки швидко не видають; процес може тривати місяць або навіть два.
Волонтери підписали меморандуми й договори з Міністерством оборони України, Нацгвардією України, Службою Безпеки України, Прикордонною службою, Державною службою України в справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, тож хоча програма не є державною, визнана вона практично на державному рівні.
На сьогодні вже більше 60 тисяч учасників АТО по всій України отримали соціальні картки, а 18,5 тисячі чекають своєї черги на її одержання. Це пояснюється тим, що собівартість картки складає 5 гривень 12 копійок, так що по мірі можливостей їх виготовляють із зібраної благодійної допомоги.
— Наголошую, що дана картка не банківська, а діє лише як дисконтна. Вона є іменною, має декілька ступенів захисту, водяні знаки, а на звороті — магнітну стрічку й штрих-код, який дає можливість кожному підприємцю, де є термінали, її адаптувати. Там, де немає терміналів, знижки надаються по пред’явленню картки. При цьому знижка має бути більшою, ніж для звичайних верств населення. У середньому власник такої картки зможе економити до 500 гривень на місяць, — пояснює Руслан Руденко.
Іще однією зі складових соцпрограм, включених до «Соціальної картки учасника АТО», є юридична підтримка. На даному етапі підписано чимало меморандумів із юридичними організаціями, є домовленості з національною асоціацією адвокатури, з національною асоціацією адвокатів України. Тобто при звернені власників карток є можливість зв’язувати їх одразу з юристами на місці для розв’язання конкретних питань. Для цього потрібно лише подати заявку на сайті чи по телефону, адже для учасників АТО працює цілодобова гаряча лінія (0 800 507575), за якою можна отримати юридичну допомогу. Планується перенести цю функцію також у мобільний додаток.
Наприклад, координатором проекту по Одеській області є начальник науково-дослідного управління гідробіоніки та службового використання морських тварин Науково-дослідного центру ЗС України «Державний океанаріум» полковник Денис Зубрицький.
— Можемо похвалитися, що саме атовці-одесити першими в Україні отримали знижку в розмірі 20% на відвідання дельфінарію. Варто зазначити, що знижку отримує не лише безпосередній власник картки, а й члени його родини, — говорить Денис Зубрицький.