Безкоштовна гаряча лінія
0 800 50 7575


Як шахраї наживаються на війні

На вулицях міст України все частіше можна побачити хлопців і дівчат, які збирають допомогу для воїнів АТО. Найчастіше вони мають при собі коробки для збору, на яких вказані деякі реквізити та телефони. Але як дізнатися, справжній це волонтер, або шахрай? А тепер давайте розберемося, як вивести на чисту воду таких “волонтерів” і які існують правила благодійності.

1. У містах України збір благодійних грошових коштів повинен бути погоджений з міською радою. Якщо дозволу немає, немає документів – значить, збір незаконний. Порушена стаття №185-1 КУпАП.

2. Перевіряємо телефони. Іноді достатньо зателефонувати за номерами, вказаними прямо на волонтерських коробках, щоб зрозуміти, що вони несправжні. У наявності ознаки шахрайства – ст. 190 Кримінального кодексу України.

3. З людьми, для яких збирають гроші, повинні бути складені відповідні договори. Якщо таких договорів немає, значить, ці люди, швидше за все, навіть не знають, що для них збирають допомогу. Порушення закону “Про благодійну діяльність” та ст. 717-730 Цивільного кодексу.

4. Волонтерам має бути більше 18 років і вони не можуть отримувати гроші за свою роботу. Це прописано в законі “Про волонтерську діяльність”: “Волонтер – фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку і здійснює волонтерську діяльність на добровільній і безоплатній основі”.

5. Ну і, звичайно, перевіряємо сайт організації, від якої діють “волонтери”. Там повинні бути звіти про фінансові надходження, про людей, яким фонд уже допоміг, їх контакти.

Будьте пильні і не годуйте шахраїв, так як допомоги від міліції в цьому питанні чекати не доводиться !!!

Бажаю допомогти організації "УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!"