Безкоштовна гаряча лінія
0 800 50 7575


 • Головна
 •  / 
 • Новини
 •  / 
 • ВЕТЕРАНИ АТО ВИМАГАЮТЬ ВІД КЕРІВНИЦТВА ФФУ ВІДСТАВКИ ВАДИМА КОСТЮЧЕНКА І ПРИПИНИТИ ДІЇ ПО РОЗКОЛУ ТА ПОЛІТИЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ!

ВЕТЕРАНИ АТО ВИМАГАЮТЬ ВІД КЕРІВНИЦТВА ФФУ ВІДСТАВКИ ВАДИМА КОСТЮЧЕНКА І ПРИПИНИТИ ДІЇ ПО РОЗКОЛУ ТА ПОЛІТИЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ!

Президенту Федерації Футболу України     ПАВЕЛКУ А.В.

 

ЛИСТ-ВИМОГА

Шановний Андрію Васильовичу!

Влітку 2015 року Всеукраїнським об’єднанням учасників АТО «УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!» була заснована та організована Єдина в Україні Футбольна Ліга учасників АТО, яка почала проводити перші змагання серед команд учасників антитерористичної операції.

Навесні-влітку 2016 року  бажаючих приймати участь вже перевищувала 40 команд (це більше тисячі учасників бойових дій) з лав ЗСУ, НГУ, СБУ, НПУ, ДПСУ та ветеранів АТО по всій території України, що підтвердило те, що Футбольна Ліга учасників АТО набула значення Всеукраїнської. Позитивний досвід та велика кількість бажаючих приймати участь дала змогу створити та зареєструвати ГС «Федерація Футболу учасників АТО», де засновником виступила ГС «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО «УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!»  Для зручності проведення змагань ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ФУТБОЛЬНОЇ ЛІГИ УЧАСНИКІВ АТО було створено шість регіональних Ліг (дивізіонів) ЗАХІД, СХІД, ПІВНІЧ, ПІВДЕНЬ, ЦЕНТР та КИЇВ. По завершенню сезону переможці дивізіонів мали розіграти головний приз  КУБОК ГЕРОЇВ АТО.

Навесні 2017 року Федерація Футболу учасників АТО цією всеукраїнською програмою психологічної та фізичної реабілітації вже об’єднала 59 команд (це більше півтори тисячі учасників бойових дій) з лав ЗСУ, НГУ, СБУ, НПУ, ДПСУ та ветеранів АТО по всій території України.

ГС «Федерація Футболу учасників АТО» – є  всеукраїнською неприбутковою організацією з 15 відокремленими підрозділами по всій території України, де колективними членами є 59 команд-учасниць. Правління, керівництво відокремленими підрозділами та члени спілки є волонтери та учасники АТО (це 1646 чоловік), які на добровільних засадах створили та проводять регулярні змагання в рамках ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ФУТБОЛЬНОЇ  ЛІГИ УЧАСНИКІВ АТО, в першу чергу, як програми психологічної та фізкультурно-спортивної реабілітації.

Так як наша організація є неприбутковою, вся допомога по проведенню змагань проводилася та проводиться за рахунок власних ресурсів та можливостей ГС «Федерація Футболу учасників АТО» та команд-учасників, зокрема при підтримці Всеукраїнського об’єднанням учасників АТО «УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!», яке тривалий час підтримує нашу діяльність, а також інших наших партнерів, які згідно листів про надання безкоштовної допомоги та співпрацю (оренда полів, суддівство, кубки, нагороди тощо) сприяють нашій діяльності.

Влітку 2016 року, як офіційна організація ГС «Федерація футболу учасників АТО», ми звернулися до ГС «Федерація футболу України» щодо співпраці в рамках створеної нами ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ФУТБОЛЬНОЇ  ЛІГИ УЧАСНИКІВ АТО на КУБОК ГЕРОЇВ АТО. До цього часу ні керівництво, ні представники ФФУ навіть і не знали про існування змагань ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ФУТБОЛЬНОЇ  ЛІГИ УЧАСНИКІВ АТО на КУБОК ГЕРОЇВ АТО, які ми проводили. ГС «Федерація футболу України» запропонувала підписати договір про співпрацю для ГС «Федерація футболу учасників АТО» на 2016 рік та на 2017 рік, що ми і зробили.

Згідно договору про співпрацю від 16.08.2016р. та від 29.03.2017р. (Розіділ V ) та Регламенту змагань (Розділ VI, Стаття 14, п. 5-7), які були підписані та затвердженні Першим віце-президентом ГС «Федерація футболу України» Костюченко В.К. та мною, як Президентом ГС «Федерація футболу учасників АТО», організаторами проведення змагань є ГС «Федерація футболу учасників АТО» з відповідними повноваженнями (Договори про співпрацю від 16.08.2016р. та від 29.03.2017р. (Розіділ V )), а всі рішення контрольно-дисциплінарного комітету ГС «Федерація футболу учасників АТО» є остаточними (Регламент змагань (Розділ VI, Стаття 14, п. 5-7)). Жодних порушень договору про співпрацю від 16.08.2016р., від 29.03.2017р. та Регламенту змагань не було.

Діяльність Федерації футболу учасників АТО спрямована на повноцінну реабілітацію бійців, які ціною свого життя, захищають Україну від російської агресії в боях на Сході країни.

У засобах масової інформації повідомляється, що Федерація Футболу України планує утворити Відкритий чемпіонат Героїв АТО, що буде проводити змагання серед військовослужбовців та учасників АТО в ті самі дати, що проводяться щорічні, починаючи з 2015 року, регулярні всеукраїнські змагання з футболу серед команд Ліги учасників АТО на КУБОК ГЕРОЇВ АТО. Федерація футболу учасників АТО ставиться з повагою до Федерації Футболу України її Статуту та регламентних норм, визнає її виключну юрисдикцію з розвитку футболу в Україні. Ми готові співпрацювати з нею у порядку, передбаченому нормами ФІФА, УЄФА та законодавства. При цьому ми вважаємо, що тільки нами утворена Федерація футболу учасників АТО повинна мати повноваження організувати і проводити свої внутрішні змагання серед учасників АТО, отримані на підставі договору з Федерацією Футболу України, яка повинна всіляко сприяти цьому у порядку своєї статутної діяльності. Такий договір було укладено на 2016 рік та на 2017 рік.

Відповідно до розділу ІХ п.2 Договору про співпрацю між Федерацією футболу України та Федерацією футболу учасників АТО від 16.08.2016 року та від 29.03.2017 року щодо організації, управління та проведення змагань з футболу 2016 року та 2017 року, по закінченню терміну дії Договору, Федерація Футболу учасників АТО має перевагу перед іншими особами на право підписання його з Федерацією Футболу України на новий термін. Ми неодноразово зверталися з цього питання до Федерації футболу України і Вас особисто (листи від 20 жовтня 2017 року № 1019, від 18 листопада 2017 року № 1121, від 05 грудня 2017 року № 1204, від 16 січня 2018 року № 1016/18, від 24 січня 2018 року 1024/18, від 05 лютого 2018 року № 0205/18), проте жодної відповіді так і не отримали.

При цьому, до нас звернулися керівники  Збройних Сил, Міністерства Внутрішніх справ, Національної Гвардії, Державної прикордонної служби, Служби безпеки України, ветеранських організацій учасників АТО, гравці більше сорока команд учасників АТО, а також 15 відокремлених підрозділів ГС «Федерація футболу учасників АТО» по всій території України, де колективними членами є переважна більшість команд-учасниць ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ФУТБОЛЬНОЇ  ЛІГИ УЧАСНИКІВ АТО на “КУБОК ГЕРОЇВ АТО” з підтримкою нашої діяльності та проханням вирішити питання щодо пролонгації Договору про співпрацю між Федерацією футболу України та Федерацією футболу учасників АТО на 2018 рік та внесення регулярного чемпіонату України з футболу серед команд Ліги учасників АТО на “КУБОК ГЕРОЇВ АТО” до Єдиного календарного плану спортивних заходів Федерації футболу України та  Єдиного календарного плану спортивних заходів України Міністерства молоді та спорту на 2018 рік, де організатором змагань є Федерація футболу учасників АТО.

Також хочемо зауважити, що весь цей час від Вашого імені і від імені Федерації футболу України  Костюченко В.К. підписував договори про співпрацю (які ним не виконувалися) та годував всіх нас обіцянками щодо допомоги і взаємодії. Проте як виявилося насправді, все ним робилося з точністю навпаки. Створювалися численні перепони та інтриги, щоб не дати розвивати цей напрямок реабілітації Захисників України. Спочатку це нам здавалося дивним, проте коли ми більш детально звернули увагу на минуле Костюченка В.К., то все стало зрозуміло і логічно!

Одіозні представники старого владного режиму тепло вмостились у крісла і звідти продовжують пити кров пересічного українця. Яскравим прикладом є колишній заступник міністра молоді та спорту, екс-заступник Деснянської РДА у м. Києві та за часів Майдану – керівник Департаменту молоді та спорту КМДА – Вадим Костюченко. Ця особа нині обіймає високий пост першого віце-президента Федерації футболу України.

Під час штурму Майдану та Будинку Профспілок, керівний штаб МВС та СБУ знаходився саме в кабінеті Костюченка, останній брав активну участь в акціях Антимайданівців, як провідний «тітушковод», організовуючи проти нас бригади бандитів, які вбивали та калічили. Ці факти давно загальновідомі ЗМІ, як доказ того неодноразові публікації, зокрема у блозі волонтера Романа Сініцина. Більше того, ці матеріали і докази, як нам достеменно відомо, вже четвертий рік перебувають у Головному слідчому управлінні ГПУ у кримінальних провадженнях. Проте, за незрозумілих причин, об`єктивної та законної оцінки діям Костюченка до цих пір органами досудового слідства не надано.

Більше того, шість місяців тому широкого розголосу на телебаченні, газетах та інтернет-ресурсах набула інформація про фальшивий диплом про вищу освіту, який гр. Костюченко підробив і використовував в подальшому з метою працевлаштування на високі державні просади, у тому числі і на теперішню – першого віце-президента ФФУ. Офіційна відповідь НУ «КПІ» була оприлюднена і у ній йшлося про те, що студент Костюченко ніколи не навчався у зазначеному ВУЗі і ніяких дипломів не отримував. За вказаним фактом органами прокуратури України було порушено кримінальне провадження і все… Пройшов час, як ми дізналися з інформованих джерел, провадження тихо передали в органи поліції, і та тишком-нишком доручила розслідування одному з райвідділів поліції м. Києва. Одноепізодна проста справа лежить без руху кілька місяців, свідки по ній не допитувались, підозра не оголошувалась. Є впевненість, що використавши усі свої корупційні важелі, Костюченко «вирішив» питання по-тихому. До речі, після оприлюднення компрометуючих даних про свій підроблений диплом, Костюченко навіть на своїй Фейсбук – сторінці у соцмережах ухилився від прямої відповіді чи заперечення про дійсність диплому, що мало б привернути увагу органів слідства і виступити як одним з побічних доказів у справі.

Викликає також щирий подив, а насправді й обурення, той факт, що даний епізод злочинної діяльності Костюченка не був об`єднаний з діяннями цього знатного «тітушковода» під час Революційних подій на Майдані, які ми описали вище.

До речі прокуратурою Київської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017100000001212 і воно триває. Україна прямує в напрямку європейських цінностей і як правило в таких випадках особа з таким шлейфом минулого не може займати таку високу посаду у національній Федерації футболу України, якій держава делегувала право розвивати футбол і представляти Україну на міжнародній арені. В любій європейській країні, давно б така особа була б звільнена або як мінімум відсторонена з посади на час проведення слідства.

Враховуючи вищенаведене і зважаючи на постійне ігнорування наших звернень, що принижує честь і гідність волонтерів та ветеранів АТО, ми змушені відкрито заявити, що час звертатися з проханнями пройшов! Ми вимагаємо від Вас, шановний Андрію Васильовичу:

 1. Звільнити або як мінімум відсторонити від українського футболу з посади першого віце-президента ФФУ Костюченка В.К., як людину недостойну і дискредитовану.
 2. Пролонгувати Договір про співпрацю між ФФУ та ФФУ АТО та на найближчому засіданні Виконкому ФФУ винести на розгляд питання про вступ та надання асоційованого членства Федерації футболу учасників АТО у ФФУ.
 3. Направити клопотання Міністерству молоді та спорту України щодо внесення регулярного чемпіонату України з футболу серед команд Ліги учасників АТО на “КУБОК ГЕРОЇВ АТО” до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2018 рік, де організатором змагань є Федерація футболу учасників АТО.
 4. Припинити дії керівництва ФФУ по розколу та політизації українського футболу, створенню фейкових організацій і федерацій та заміни професіоналів на політиків. Відокремити політику від футболу. Футбол без політики і політиків!

В разі не вирішення Вами вищевказаних вимог в найкоротші терміни, залишаємо за собою право в будь-який допустимий спосіб захистити права учасників АТО по забезпеченню їх програмою реабілітації і адаптації, а відповідальність за наслідки покладатимемо на Вас особисто.

Дякуємо за порозуміння.

Слава Україні!

 

ДОДАТКИ:

 1. Заява та пакет документів на вступ в асоційовані члени ФФУ від ФФУ АТО.
 2. Проект Договору про співпрацю між Федерацією футболу України та Федерацією футболу учасників АТО від 01.03.2018 року щодо організації, управління та проведення змагань з футболу 2018 року в 2-х примірниках.
 3. Копії Договорів про співпрацю між Федерацією футболу України та Федерацією футболу учасників АТО від 16.08.2016 року та від 29.03.2017 року щодо організації, управління та проведення змагань з футболу 2016 року та 2017 року.
 4. Листи підтримки ФФУ АТО.

ДОГОВОРИ

;

ТИТУЛЬНІ ЛИСТИ ПОЛОЖЕННЯ

РЕКОМЕНДАЦІЙНІ ЛИСТИ

ЛИСТИ ПІДТРИМКИ

ГАРАНТІЙНІ ЛИСТИ


Бажаю допомогти організації "УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!"