Безкоштовна гаряча лінія
0 800 50 7575


  • Головна
  •  / 
  • Новини
  •  / 
  • Уряд зняв обмеження на отримання землі учасникам АТО! - Спільна перемога волонтерів та ветеранів АТО!

Уряд зняв обмеження на отримання землі учасникам АТО! – Спільна перемога волонтерів та ветеранів АТО!

 

Шановні УКРАЇНЦІ! Дорогі ПОБРАТИМИ!

 

ПОЗИТИВНИЙ РЕЗУЛЬТАТ ПО ПОСТАНОВІ КМУ № 413 ДОСЯГНУТО!

 

10 січня наші хлопці та побратими з інших областей нашої країни, під стінами КМУ провели мирну акцію з вимогами внести зміни до Постанови КМУ № 413. І все це дійсно було недаремно!

 

Кабінет Міністрів на засіданні 17 січня переглянув та конкретизував стратегію держави в частині виділення земельних ділянок учасникам АТО, забезпечивши максимально широкий доступ до отримання цієї пільги. Уряд на засіданні ухвалив рішення внести зміни до Постанови КМУ № 413, які виведуть учасників АТО за межі її дії, а саме в тексті Постанови про застосування формули “75/25” додати: “крім учасників антитерористичної операції”.

 
Учасники АТО сподіваються, що нарешті насправді почнуть отримувати землю

Учасники АТО заявили, що Кабінет міністрів нарешті врахував їхню позицію та своїм рішенням розблокував їхнє право на першочергове і безоплатне отримання земельних ділянок.

Про це сказав голова правління громадської організації “Всеукраїнське об’єднання учасників АТО “Українці-разом!” Руслан Руденко на прес-конференції в Укрінформі.

«Учора зміни до постанови були внесені, тому правки, які пропонували наші юристи, були враховані. Земля є державною власністю, і нею розпоряджається Держгеокадастр. Цей орган по заявах учасників бойових дій цю землю мав би видавати учасникам АТО першочергово. Але з червня 24 тисячі наших бійців подавали заяви на отримання земельних ділянок, але це питання блокувалося. Нині ж є можливість розблокувати питання», – сказав Руденко.

Він нагадав про те, що влітку уряд ухвалив рішення, через яке було уведено обмеження оформлення земельних ділянок учасниками АТО співвідношенням у 25% від площі земель, реалізованих за попередній період на відкритих аукціонах відповідними управліннями Держгеокадастру.

«Згідно з цією постановою, виділення землі учасникам АТО відбувалося за результатами торгів. Тобто, якщо продається 75 га землі на відкритому конкурсі, то 25% від продажу ідуть учасникам бойових дій. Цей пункт був нереальний, бо в Україні починаючи з травня 2017 року жодних торгів не відбулося, тобто немає торгів, тому немає розподілу. На виході з нуля маємо нуль», – додав голова Національного комітету ветеранів війни, волонтерів та учасників АТО України Віктор Толочко.

Як повідомляв Укрінформ, Стратегія удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності й розпорядження ними була затверджена постановою КМУ від 7 червня 2017 №413 та набула чинності 17 червня 2017 року.

Нею був закріплений новий порядок отримання земельних ділянок в рамках безкоштовної приватизації. Зокрема, Кабмін обмежив площу земельних ділянок, які можуть безоплатно передаватись у власність. Також Кабмін зобов’язав Держгеокадастр передавати в оренду земельні ділянки для сінокосіння, випасання худоби, городництва лише через земельні торги.

Постанова визначала необхідність погоджувати з Кабміном будь-яке відведення земельних ділянок за рахунок земель державних підприємств. Крім того, Кабмін заборонив органам Держгеокадастру зменшувати розмір орендної плати за земельні ділянки вже після проведення аукціонів.

Це не влаштовувало учасників АТО, тому ще у вересні вони почали виходити на мирні протестні заходи з проханням скасувати постанову. Крім того, 10 та 17 січня 2018 року ветерани АТО приходили до Кабміну з вимогою внести зміни до постанови 413.

У середу Кабінет міністрів ухвалив зміни до Стратегії, які дозволять пришвидшити надання земельних ділянок учасникам АТО.

Щиро дякуємо всім побратимам, хто весь цей час, з моменту її прийняття, боровся, виступав у ЗМІ, писав листи та звернення, їздив до Києва, приймав участь у мітингах з метою ініціювання внесення змін до вказаного акту!
Ми змогли довести, що об’єднавшись – ми спроможні відстоювати свої права та робити зміни в країні! Тільки в єдності наша сила!
Наголошуємо, що це тільки невелика спільна перемога у боротьбі за свої права та пільги, які гарантовані нам державою!

 

Закликаємо долучатися і об’єднуватися для захисту своїх прав та допомоги один одному!

 

Тільки РАЗОМ до повної ПЕРЕМОГИ!
УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!
Слава Україні! Героям Слава!

 

P.S. Ми не зупиняємося і вже завтра продовжуємо боротьбу за кожного нашого побратима!

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/uryad-znyav-obmezhennya-na-otrimannya-zemli-uchasnikam-ato
Бажаю допомогти організації "УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!"