Безкоштовна гаряча лінія
0 800 50 7575


  • Головна
  •  / 
  • Новини
  •  / 
  • Учасники антитерористичної операції Одещини отримали соціальні картки

Учасники антитерористичної операції Одещини отримали соціальні картки

У 59 Будинку офіцерів військовослужбовцям, які проходили службу в АТО, було видано близько п’ятисот соціальних карток.

“Соціальна картка учасника АТО” – це проект громадської організації  “Українці разом”. На сьогодні – це єдина всеукраїнська соціально-правова програма допомоги учасникам бойових дій. Завдяки їй кожен власник отримує можливість безкоштовної правової підтримки та юридичної консультації, безкоштовного обстеження та надання медичних послуг, психологічної підтримки, знижки на покупки у всеукраїнських торгових мережах, а також освітні, оздоровчі та розважальні програми для учасників АТО та членів їх родин.

 

  • Що це за програма? Перш за все, це об’єднання зусиль соціально-відповідального бізнесу, який надає послуги у своїх торговельних мережах. Таких на сьогодні нараховується близько 1800: починаючи від маленьких магазинів в районах й містах, до таких як «Епіцентр», де знижка складає 7 відсотків, є також ряд заправок, які дають три гривні знижки на літр пального, – пояснює голова правління Всеукраїнського об’єднання учасників АТО «Українці разом» Руслан Руденко. – Величезне значення має бізнес на місцях, бо учасників АТО цікавлять насамперед ті магазини,  у яких вони найчастіше роблять покупки. Тому ця програма зорієнтована на самоорганізацію. Ми хочемо максимально залучити до цієї роботи місцеву владу та соціально відповідальний бізнес. Також варто зауважити, що жодної копійки від держави у цій програмі не використано і політичних діячів тут не замішано.

Він також розповів, що дана програма планувалася реалізовуватись в рамках однієї організації, але виникла велика кількість бажаючих до неї долучитися: як підприємців, так і учасників бойових дій з різних підрозділів. Тож незабаром вона набула всеукраїнського масштабу.  

Картку можна отримати, подавши заявку на сайті kartka.ukrazom.org, внесені дані перевіряються. Для отримання картки необхідно надати ідентифікаційний код, посвідчення учасника бойових дій (УБД) або відповідний документ, що підтверджує причетність до участі в АТО. Саме тому, що інформацію ретельно перевіряють, картки не видаються швидко, процес може тривати місяць чи два.

Крім того підписані офіційні меморандуми й договори з Міністерством оборони України, Нацгвардією України, Службою Безпеки України, Прикордонною службою, з Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Тож, хоча програма не є державною, проте визнана вона практично на державному рівні.

На сьогодні вже близько 60 тисяч учасників АТО по всій території України отримали соціальні картки, а 18,5 тисяч стоять в черзі. Це пояснюється тим, що собівартість картки – 5 гривень 12 копійок, тож по мірі можливостей їх виготовляють із зібраної благодійної допомоги.

  • Наголошую, що дана картка не банківська, а діє лише як дисконтна. Вона є іменною, має декілька ступенів захисту, водяні знаки, а на звороті – магнітну стрічку й всі штрих-коди, які дають можливість кожному підприємцю, де є термінали, адаптувати цю картку. Там де нема терміналів, знижки надаються по пред’явленню картки. При чому знижка має бути більша, ніж для звичайних верств населення. В середньому володар такої картки зможе економити до 500 гривень на місяць, – розповідає Руслан Руденко.

 

Командир 12-го окремого мотопіхотного батальйону Микола Білосвіт зауважив, що в Україні 780 організацій  атовців, лише в Києві таких 140. Але цілі всі вони переслідують однакові.

-Держава повинна надавати гарантовані пільги, ми не маємо їх у неї випрошувати. Особисто я став іншим за 2,5 роки участі в АТО. Особливо це помітно в роботі. Три місяці назад, як звільнився, почав працювати в комунальному підприємстві «Київтранспарксервіс». Як відомо, там за 2 роки змінилося 7 начальників, нас же, тих у кого за плечима війна, досить важко здвинути з обраного курсу. Зараз там чоловік 40-50 з мого батальйону разом зі мною наводять порядок. Ще я можу стверджувати з власного досвіду: не бійтеся заходити в кабінети до чиновників, лише коли стукатимеш – тобі відкриють!, – зауважив Микола Білосвіт.

Ще однією з складових соцпрограм включених в «Соціальну картку учасника АТО» є юридична підтримка. На даному етапі підписано чимало меморандумів з юридичними організаціями, є домовленості з національною асоціацією адвокатури, з національною асоціацією адвокатів України. Тобто при звернені власників карток є можливість їх зв’язувати одразу з юристами на місці для вирішення конкретних питань. Для цього треба лише заповнити заявку на сайті чи по телефону, адже для учасників АТО працює цілодобова  гаряча лінія 0800 50 75 75, за якою можна отримати юридичну допомогу. Планується перенести цю функцію і в мобільний додаток.

Також на конференції було обговорено програму, яка зараз знаходиться на стадії розробки – це залучення іноземних інвестицій для започаткування та розвитку бізнесу учасників АТО.

Представники Громадської організації «Об’єднання учасників АТО «Українці разом» також пишаються тим, що є організаторами Футбольної Ліги учасників АТО . Минулого року в Чемпіонаті з футболу серед учасників антитерористичної операції на кубок героїв АТО взяло участь більше 1000 військових. Ігри проводилися на великих полях в 24 містах України. Футбольні команди складалися з учасників АТО,  учасників бойових дій та волонтерів. Таких команд  по Україні на сьогодні існує 80. 2 квітня стартує новий сезон. До речі, ще одним приємним бонусом для одеситів та любителів футболу, які є власниками «Соціальної картки учасника АТО», є можливість отримувати квитки на домашні матчі  ФК «Чорноморець» зі 100-відсотковою знижкою.

Координатором проекту по Одеський області є начальник науково-дослідного управління гідробіоніки та службового використання морських тварин Науково-дослідного центру ЗС України «Державний океанаріум» полковник Денис Зубрицький. Він на власному досвіді переконався в необхідності налагодження відповідної роботи в області. При нагоді обговорив це питання з керівництвом ГО і вже незабаром  разом з бажаючими допомогти в після робочий час почав організовувати видачу карток в Одесі та області.

-Загалом, ми вже видали більше 1000 карток, ще близько 500 буде вручено під час даного заходу. Також ми можемо похвалитися тим, що першими в Україні саме одесити отримали скидку на відвідання дельфінарію в розмірі 20%, варто зазначити, що скидку отримує не лише безпосередній власник картки, а й члени його родини. Наприклад, вхід до дельфінарію коштує 250 гривень, з карткою на кожного з родини квиток обійде – 200 гривень. А сеанс дельфінотерапії, вартість якого 2500 гривень за 10 хвилин, власникам карти обійдеться в 2000 гривень. Особисто я маю таку картку і регулярно нею користуюся. Ось нещодавно купували нашим жінкам-співслужбовцям подарунки в «Епіцентрі». По чеку 1400 гривень, до сплати – 1300. Не так багато, але приємно. Такі дрібниці на виході й зберігають домашній бюджет, – підсумував Денис Зубрицький.

Бажаю допомогти організації "УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!"