“Більшість нормативних актів і законів з надання прав і соціальних гарантій учасникам АТО запровадила держава, але наразі реалізується тільки частина з них. Ми ж хочемо об`єднати зусилля державних органів, громадських організацій, і соціально відповідального бізнесу щоб допомогти бійцям на фронті, а також надати соціальний захист учасникам АТО та їх сім’ям на мирній території України, – розповів Хомов Володимир, член управління ГО учасників АТО “Українці разом”. – В Україні налічується більше 460 організацій учасників АТО. Також ми співпрацюємо з державними структурами: Державною Службою України у справах ветеранів війни та учасників АТО, Міністерством Оборони, Національною Гвардією, Службою Безпеки, Державною Прикордонною Службою. Але дуже важливою є участь соціально відповідального бізнесу. Тому ми підписуємо меморандуми з бізнесовими структурами і окремими підприємцями. Варто пам`ятати, що весь проект розповсюджується і працює на волонтерських засадах. Тому для уникнення зловживань, ми дали право підприємцям самим встановлювати пільги і правила їх надання”.
За даними, опублікованими на сайті ГО, в Україні вже видали 33`378 карток. На Хмельниччині, зі слів Володимир Хомова – більше 500 карток.
Частину з них вручили 29 жовтня у приміщенні Хмельницької обласної ради.
Соціальна картка іменна і має всі ступені захисту. Отримати її може кожен військовослужбовець який має посвідчення УБД та є реальним учасником бойових дій. Окрім того прийнято рішення, що соціальні картки можуть отримати й члени сімей загиблих. Для цього потрібно зареєструватись, заповнивши заявку.
Можливості картки більшатимуть, оскільки інші представники бізнесу також можуть приєднатися до проекту. А перелік партнерів, які вже співпрацюють по програмі соціальної картки для учасників АТО, список пропонованих ними товарів і послуг, а також величину знижки можна переглянути за посиланням.
На врученні карток була присутня й Оксана Бочкарьова – головний лікар Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни.
“З листопада 2014 року у госпіталі пролікувалося вже більше 430 демобілізованих учасників АТО. Також ми займаємося їх реабілітацією. Але як з`ясувалося, що багато бійців взагалі не знають про існування нашого госпіталю” – повідомила головний лікар. Тому вона закликала присутніх звертатися до них за потреби, а щоб отримати необхідну інформацію – телефонувати в приймальне відділення (тел. 2-24-45).
Окрім того на заході спеціальне доручення від ГО “Українці разом” отримав Сергій Горіцький, який відтепер є координатором від цієї організації у Хмельницькому.
“Коли громадські об`єднання, держава, і бізнес візьмуться за цю справу і об`єднають свої зусилля, рівень соціальної напруги значно спаде. Учасники АТО не повинні відчувати себе окремими в суспільстві, усі мають знати, що це кращі люди, які захищали нашу державу” – зазначив член управління ГО учасників АТО “Українці разом” Хомов Володимир.
Джерело: Газета “Є”