Безкоштовна гаряча лінія
0 800 50 7575


  • Головна
  •  / 
  • ЗМІ про нас
  •  / 
  • Соціальну картку "Українці разом" вже отримали 20 тисяч учасників АТО

Соціальну картку “Українці разом” вже отримали 20 тисяч учасників АТО

Україна зіткнулася ще з однією проблемою: адаптація військових, котрі повертаються із зони бойових дій у мирне життя, відбувається повільно і непросто.

Зазвичай піклуватися про них мала б держава. В кожній країні статус військовослужбовця, захисника країни, досить високий. Втім, проблем у самої держави назбиралося стільки, що захисники держави вирішили взяти на свої могутні плечі вирішення своїх власних соціальних питань. Так народилася громадська спілка “Всеукраїнське об’єднання учасників АТО “Українці – разом”.

– Мета нашої організації — об’єднати розпорошені зусилля в єдину спілку, — пояснює Михайло Саволюк, військовослужбовець батальйону ім. Кульчицького, заступник голови спілки. — Очолив спілку волонтер Руслан Руденко. На волонтерських засадах ми надаємо допомогу з вирішення юридичних та земельних питань. Для цього уклали меморандуми з адвокатськими організаціями, нотаріусами. А ще — втілили в життя ідею, котра виникла раніше у наших державних мужів: створення соціальної картки, за допомогою котрої учасники АТО та члени їхніх сімей мали б певні пільги, знижки, можливість трохи поліпшити добробут. Це піднімало б бойовий дух наших бійців.

– Чи багато підприємств відгукнулося на таку співпрацю?

– Вже маємо перших 11 партнерів — відомих фірм та компаній, котрі погодилися співпрацювати за програмою соціальної картки і вже надають конкретну допомогу за різними напрямками. Серед них мережа супермаркетів “Фуршет”, мережа аптечних супермаркетів “Віталюкс” ДУ “Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова НАМН України”, Національна асоціація адвокатів України та інші. На Вінниччині (до речі, вінницький осередок очолює Михайло Карпа, тел. 067-25-64-222) першим партнером спілки офіційно стала газета “33-й канал”. Ми тепер будемо спільно роз’яснювати людям, що це за проект, повідомлятимемо про спільні здобутки і куди звертатися. Другий партнер — адвокат і нотаріус Василь Лукіянчин. Робота тільки розпочалася. Жодної відмови від співпраці у нас не було.

– Скільки таких карток вже отримали бійці АТО?

– Більше 20 тисяч карточок у нас вже замовили. Загалом маємо 224 тисячі тих, хто отримав статус учасника бойових дій. Зараз створюємо свої осередки в кожному обласному центрі, котрі працюватимуть з місцевим бізнесом, пропонуючи партнерські стосунки. Таким чином ми понижуємо градус напруги в суспільстві і полегшуємо владі життя, аби вона спрямовувала більше зусиль на реформи.

– Не боїтеся зловживань?

– У нашій організації зібралися люди, котрі вже давно перестали чогось боятися. Нам доводилося танки автоматами зупиняти. Звичайно, зловживання не виключаємо. Але вже розробляємо механізм для того, щоб цьому явищу запобігти.

Автор: Тетяна Кондратьєва

Джерело: Газета “33-й канал”

Бажаю допомогти організації "УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!"