Безкоштовна гаряча лінія
0 800 50 7575


“Соціальна картка” для учасників АТО

За ініціативи Всеукраїнського об’єднання учасників АТО “Українці — разом!” за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО і вітчизняного бізнесу стартувала програма соціально-правового забезпечення учасників бойових дій, презентована як “Соціальна картка”.

— Ця картка дозволить учасникам бойових дій отримувати безоплатні правові та юридичні консультації, медичні послуги, психологічну допомогу, знижки на покупки у торговельних мережах України, а також гарантуватиме їм участь в освітніх та оздоровчих програмах, — пояснив голова правління Всеукраїнського об’єднання учасників АТО “Українці — разом!” Руслан Руденко.

Він проінформував, що вже працює цілодобова безплатна “гаряча лінія” (кол-центр) для учасників АТО за номером 0 800 50 75 75 з надання медичних і психологічних консультацій, а також правової підтримки, повідомляє “Урядовий кур’єр”.

У перспективі можливості власників картки збільшаться завдяки новим партнерам. Так, тривають перемовини щодо знижки на пальне.

На сьогодні це третій такий проект. Нагадаю: вже діє майже аналогічна соціальна програма для родин загиблих, започаткована депутатом Ольгою Богомолець, а також “Картка киянина”. Проте визріла ідея зробити проект, який можна було б застосувати не лише для окремого міста або району, а поширити його на всю Україну.

Голова Державної служби України у справах війни та учасників АТО Артур Дерев’янко також зазначив, що в картку можна інтегрувати майже всі програми, якими займається очолювана ним служба: надання путівок на лікування та оздоровлення бійців, консультації психологів, забезпечення житлом та земельними ділянками тощо. І тоді держава чітко бачитиме, чи отримала людина належну їй допомогу та пільги, адже буде відома конкретна кількість людей — які точно отримали ці пільги. Так роблять у всіх розвинених європейських державах, якою й прагне стати Україна.

Нині вже виготовлено 25 тисяч карток, які поступово видаватимуть учасникам АТО. Руслан Руденко розповів, що картки ці іменні й мають кілька ступенів захисту, майже такі самі, як на банкнотах. Аби отримати соціальну картку учасника АТО, військовий обов’язково мусить мати посвідчення учасника бойових дій. Далі в інтернеті знайти сайт Всеукраїнського об’єднання учасників АТО “Українці — разом!”, заповнити електронну анкету і через функцію зворотного зв’язку чекати на відповідь. Згодом людину запросять до відділення організації за місцем проживання для вручення картки. Якщо в когось немає доступу до Інтернету, звернутися можна й на вже згадану “гарячу” лінію.

Організатори проекту попереджають, що пильно перевірятимуть документи, долучаючи командування військових. І якщо п’ять осіб підтвердять, що людина справді захищала Батьківщину і заслуговує на пільги, то вона обов’язково отримає цю картку.

Джерело: “Народна армія”

Бажаю допомогти організації "УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!"